تکنولوژی القای استخوانی در ایر پاد جدید

2020-07-30 07:16:39

تکنولوژی القای استخوانی چیست؟

 

امواج صوتی قابلیت انتقال از طریق استخوان جمجمه را دارند. بنابراین وقتی یک دستگاه با تکنولوژی القای استخوانی در بخش مناسب روی سر قرار بگیرد، می تواند ارتعاشات را به استخوان وارد کند تا از آن طریق به حلزون گوش برسند.

هدف این تکنولوژی، ایجاد جایگزینی برای پرده‌ی گوش است که با دور زدن گوش بیرونی و میانی، بتواند لرزش‌های ناشی از امواج صوتی را رمز‌گشایی کرده، آن‌ها به ارتعاشات قابل‌درک توسط گوش داخلی تبدیل‌‌کند.

 

تکنولوژی القای استخوانی در airpod جدید

 

با این میان بُر، عملا گوش میانی و پرده گوش از فرآیند انتقال صدا و ارتعاش حذف می شوند و نتیجه نهایی نیز همان ارسال ضربان های عصبی به مغز است. این روش انتقال صدا را تکنولوژی القای استخوانی نامیده اند.

 

مزایای سیستم القای استخوانی

 

 

چنین سیستمی مزایای خود را دارد

به عنوان مثال با استفاده از هدفون القای استخوانی کاربران این امکان را دارند تا همزمان با شنیدن صدا از هدفون، صدای محیط زندگی خود را بشنوند.

همچنین در شرایطی که گوش آسیب دیده یا در شرایطی که جریان هوا وجود ندارد ( به عنوان مثال زیر آب) نیز می توان از هدفون القای استخوانی استفاده کرد.

 

فناوری القای استخوانی در ایر پاد جدید

شرکت اپل نیز اظهار داشت که سیستم القای استخوانی به گونه ای ساخته شده است که کانال گوش را از سایر منابع صوتی مسدود نمی کند ، یعنی هنوز این امکان را به کاربر می دهد تا صدای محیط را بشنود.

این اولین باری نیست که اپل استفاده از فناوری القای استخوان مورد بررسی می کند.

  پرونده های ثبت اختراع شرکت اپل در سال 2014 و 2015 نشان می دهد که این شرکت در گذشته نیز به دنبال هدفون های بی سیم با این تکنولوژی بوده است.

 علی رغم سالها تحقیق ، شرکت اپل هنوز محصولی با این تکنولوژی را معرفی نکرده است، اما به نظر می رسد که  ایر پاد جدید کاندیدای مناسبی برای استفاده از این فناوری است.

 

جهت خرید ایرپاد و محصولات آن می توانید از طریق فروشگاه بی نهایت کالا اقدام فرمایید

  • تهران: میرداماد- بازار بزرگ -پلاک ٤٥٠- واحد ١١٣ ادارى مشهد: احمد آباد -بلوار رضا -بین رضا ۱۰ و ۱۲ - پلاک ۱۰۵
  • 308 04 04 0912
  • 2404 - 9101 - 021
  • binahayat.binahayat@gmail.com
  • binahayatkala

فروشگاه بینهایت، فروش انواع محصولات اپل، لوازم جانبی و اکسسوری های خاص. فروش و پخش گیفت کارت و اپل آیدی آیتونز با کمترین قیمت.


اخبار

اخبار اپلی

اخبار دنیای بازی و کنسول

اخبار فیلم و سریال

اخبار فناوری های جدید

بررسی محصولات

مقایسه محصولات

آخرین بروزرسانی ها

آموزش

آموزش آیفون

آموزش اپل واچ

آموزش آیپد

آموزش مک

آموزش

استفاده از گیفت کارت

اپلیکیشن

گالری

تریلر بازی

تریلر فیلم

نقد و بررسی

والپیپر


Copyright © 2020binahayatkala. All rights reserved.