ظرفیت آیکلود خود را چگونه افزایش دهیم

2020-08-02 08:43:03

شرکت اپل به ازای هر کاربری که در iCloud ثبت نام میکند ۵ گیگابات فضای اینترنتی رایگان در اختیارش قرار میدهد؛

 

اما همیشه زودتر از آنچه انتظارش را دارید با اخطارهای تکمیل شدن ظرفیت ایکلود (your icloud storage is full) روبرو میشوید.

 

ذخیره سازی فایلهای پشتیبان سیستم، عکسها، فایلهای اسناد، ایمیل های آی کلود و بطور کلی تمام برنامه هایی که از این فضا استفاده می کنند، در مجموع موجب تکمیل فضای ۵ گیگابایتی رایگان شما می شود.

 

حال اگر شما چندین دستگاه از کمپانی اپل داشته باشید و در تمامی آنها به یک اپل آی دی متصل باشند، طبیعی است که سرعت پر شدن این حافظه ذخیره سازی بسیار بیشتر خواهد بود؛ چرا که فضای ۵ گیگی برای هر اپل آی دی در نظر گرفته شده است و نه برای هر دستگاه خریداری شده ای که مارک اپل داشته باشد.

 

خالی کردن فضای هایی که توسط فایل های غیر ضروری اشغال شده است، راه حلی برای جلوگیری از اتمام ظرفیت زود هنگام این حافظه ذخیره سازی رایگان است.

 

اما در صورت تمایل می توانید با خرید گیفت کارت اپل فضای ذخیره سازی ایکلود را از 50 گیگابایت تا 2 ترابایت افزایش دهید.

 

این آموزش را دنبال کنید تا با مراحل افزایش حجم ایکلود آشنا شوید.

 

افزایش ظرفیت آیکلود به صورت رایگان

 

روش اول:

 

در منوی setting  به iCloud و سپس به Storage  و بعد از آن به Manage Storage بروید.

 

این صفحه میزان حجم اشغال شده را توسط هر برنامه، فایل و کلا هر چیزی که در حساب  iCloud شما باشد را نشان می دهد که می تواند متشکل از فایلهای پشتیبانی اپلیکیشن های کاربردی و فایلهای سیستمی نیز باشد. 

 

iCloud فقط آخرین نسخه از بکاپ هر دستگاه متصل به حساب کاربری iCloud را در خود نگه میدارد. با انتخاب نام دستگاه هایی که در بالای صفحه آی کلود شما لیست شده است میتوانید به شرح ذخیره سازی اطلاعات برای همان دستگاه برسید.

 

 

برای دستیابی به فضای بیشتر در حساب iCloud خود ، در قسمت Backup Options به لیست اپلیکیشن هایی که سیستم شما برای آنها فایل پشتیبان می سازد توجه کنید و از این لیست، آنهایی را که فکر میکنید بک آپ گیری آنها برایتان مهم نیستند، غیر فعال کنید. برای مثال اپلیکیشن هایی مانند  Pocket, Twitter, و Ever note  که خودشان بصورت اتوماتیک  با سیستم و به طور آن لاین بروز میشوند نیاز به پشتیبان گیری ندارند. به محض غیر فعال کردن هرکدام از اپلیکیشن ها ، فایل های پشتیبان آنها نیز از روی حساب کاربری iCloud شما پاک شده و دیگر در آینده بک آپ گیری نخواهند شد.

 

روش دوم:

 

تصاویر و عکس ها بیشترین فضای حافظه از آی کلود شما را اشغال میکنند. iCloud Photo Library گزینه بسیار مناسبی برای انتقال تصاویر از روی دستگاه شماست که میتواند بصورت اتوماتیک تصاویر را از روی گوشی شما به  آی کلود منتقل کند و در هر زمان نیز امکان دستیابی را به آنها فراهم سازد. این روش میتواند راه قابل قبولی برای مدیریت عکسهای شما باشد اما این کار به این معنا ست که فضای آی کلود شما به سرعت تمام خواهد شد.

 

آموزش افزایش ظرفیت آیکلود

 

روش سوم:

 

همچنین برای آزاد سازی فضای iCloud می توانید در قسمت تنضیمات iCloud وارد گزینه photos شده و دوگزینه Photo Stream را غیر فعال نمایید.

 

 

افزایش ظرفیت آیکلود از طریق گیفت کارت

 

اگر هیچ کدام از روش هایی که معرفی شد برایتان به اندازه کافی رضایت بخش نبود، می بایست نسبت به خرید فضای بیشتر از iCloud  اقدام کنید. برای این کار می توانید بر روی گزینه chanege storage plan واقع در منوی Storage تپ کنید تا پیشنهاد های شرکت اپل را برای خرید فضای بیشتر مشاهده کنید.

 

 

در حال حاضر برای خرید 50 گیگابایت فضای بیشتر در ماه می بایست 99 سنت، برای 200 گیگابایت فضا در ماه 2.99 دلار و برای 2 ترابایت فضا در ماه 9.99 دلار پرداخت کنید. خرید هرکدام از موارد فوق به افزایش میزان فضای حساب کاربری iCloud  شما به علاوه میزان قبلی که همان 5 گیگ است می انجامد. به این معناست که درنهایت بعد از خرید، فضای iCloud شما به ترتیب 55 گیگابایت ، 205 گیگابایت ویا 2.05 ترابایت خواهد شد.

 

برای خرید گیفت کارت اپل و افزایش ظرفیت آیکلود و آموزش وارد کردن کد آن می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

مقالات مرتبط


آموزش آیفون

ظرفیت آیکلود خود را چگونه افزایش دهیم

توسط : امیر نیک
آموزش آیفون

حالت Do Not Disturb در آیفون و نحوه ی عملکرد آن

توسط : امیر نیک
  • تهران: میرداماد- بازار بزرگ -پلاک ٤٥٠- واحد ١١٣ ادارى مشهد: احمد آباد -بلوار رضا -بین رضا ۱۰ و ۱۲ - پلاک ۱۰۵
  • 308 04 04 0912
  • 2404 - 9101 - 021
  • binahayat.binahayat@gmail.com
  • binahayatkala

فروشگاه بینهایت، فروش انواع محصولات اپل، لوازم جانبی و اکسسوری های خاص. فروش و پخش گیفت کارت و اپل آیدی آیتونز با کمترین قیمت.


اخبار

اخبار اپلی

اخبار دنیای بازی و کنسول

اخبار فیلم و سریال

اخبار فناوری های جدید

بررسی محصولات

مقایسه محصولات

آخرین بروزرسانی ها

آموزش

آموزش آیفون

آموزش اپل واچ

آموزش آیپد

آموزش مک

آموزش

استفاده از گیفت کارت

اپلیکیشن

گالری

تریلر بازی

تریلر فیلم

نقد و بررسی

والپیپر


Copyright © 2020binahayatkala. All rights reserved.